Про проєкт

12/04/2022

ЕкоСистема – вся екологічна інформація та послуги в один клік

Яким повітрям ми дихаємо, яка якість води, що відбувається з лісами та заповідними територіями, чи чесно та безпечно працюють підприємства у вашому населеному пункті? Тепер знайти відповіді на ці та інші екологічні питання може кожен. 

Так само, як і онлайн подати документи, щоб отримати адміністративну послугу, повідомити про порушення природоохоронного законодавства, без проблем долучитися до громадських обговорень, процедур стратегічної екологічної оцінки чи оцінки впливу на довкілля. І стати активним учасником у вирішенні важливих екологічних питань. 


ЕкоСистема – це єдина онлайн платформа у сфері захисту довкілля

Ми створили її для того, щоб кожен мав актуальну достовірну інформацію про стан навколишнього середовища та природні ресурси, а також взаємодіяв з нами в прозорий і зручний спосіб. 

Ми запускаємо проєкт, який міститиме:

 • моніторингові дані про стан повітря, води, ґрунтів у населених пунктах;
 • всі реєстри, які веде Міндовкілля та центральні органи влади, які ми координуємо;
 • повний спектр онлайн послуг для громадян та бізнесу з актуальними оновленнями за темами, календарями звітності, розсилками.

Ми хочемо:

 • щоб при пошуку потрібної інформації ви не заходили на купу сайтів, писали запити та чекали відповіді. А потім намагатися розібратися «де ж правда?»
 • щоб наш з вами діалог був прозорим, конструктивним та зручним – без зайвої бюрократії.
 • щоб ви швидко та зручно отримували послуги, а посадовці чесно виконували свою роботу.

е-Довкілля

Тут зібрана уся інформація з установ, які здійснюють моніторинг довкілля за різними напрямками – повітря, вода, ґрунти тощо. 

Тож, перевіряйте дані у державних реєстрах та отримуйте інформацію зручно, просто і без зайвих клопотів. 

е-Повітря

Це електронний сервіс зручного доступу до інформації про дозволені викиди в атмосферне повітря з функцією отримання такого дозволу.

Тут можна перевірити інформацію про те, чи є у підприємства дозвіл на викиди забруднюючих речовин; хто є екологічним аудитором та багато іншого.

За допомогою сервісу можна подати документи на отримання дозволу; зареєструвати звіт з інвентаризації джерел викидів забруднюючих речовин; оформити сертифікат екологічного аудитора та скористатися іншими адміністративними послугами. 

е-Ліс

Це електронна система державного та громадського контролю за лісовим господарством.

Тут можна знайти дані моніторингу лісів, інформацію про пожежі, розрахункові лісосіки.

Оформити онлайн лісорубні та лісові квитки, сертифікати про походження лісоматеріалів, посвідчення мисливця та щорічну контрольну картку обліку добутої дичини і порушень правил полювання.

е-Надрокористування

Це електронна система обліку спеціальних дозволів на користування надрами та електронних аукціонів.

Тут можна онлайн подати документи на оформлення спеціального дозволу на користування надрами за результатами продажу на аукціоні.

е-Вода

Це електронна система обліку водокористувачів та забруднення водойм.

Тут можна знайти інформацію про  найбільших забруднювачів водних об’єктів, про видані дозволи на днопоглиблення, а також проведення робіт на землях водного фонду в межах прибережних захисних смуг уздовж морів, морських заток і лиманів, у внутрішніх морських водах, лиманах і територіальному морі.

Можна отримати онлайн дозвіл на спеціальне водокористування та подати щорічну звітність.  

е-Відходи

Це електронна система обліку та моніторингу відходів в Україні

Тут можна знайти реєстри місць видалення відходів, звіти про розміщення відходів та інформацію про підприємства, які мають право  працювати з небезпечними відходами та підприємства, що можуть виробляти особливо небезпечні хімічні речовини.

Крім того, онлайн доступні  такі адміністративні послуги, як подання декларації про відходи, оформлення документів для транскордонного перевезення відходів, отримання ліцензій на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами чи ліцензій на виробництво особливо небезпечних хімічних речовин.

е-Пестициди

Це електронна система обліку пестицидів та агрохімікатів.

Тут ви знайдете інформацію про  дозволені для використання пестициди та агрохімікати, про  державні випробування та реєстрацію цих речовин.

Щоб не гаяти час на подання паперових документів, радимо скористатися системою та онлайн оформлювати посвідчення про державну реєстрацію пестицидів і агрохімікатів, дозвіл на ввезення та застосування незарєстрованих пестицидів та агрохімікатів для наукових та дослідних цілей.

е-Екоконтроль

Це електронна система екологічного контролю.

За допомогою сервісу ви можете повідомити відповідні органи про протиправну діяльність, знайти інформацію про планові та позапланові перевірки, які проводяться Держекоінспекцією та їх результати.

е-Стратегічна екологічна оцінка

Це електронна система стратегічної екологічної оцінки проєктів документів державного планування. Тобто оцінки ймовірних екологічних та соціально-економічних наслідків від реалізації різних сценаріїв довгострокового розвитку. 

Адже легше виявити негативні для довкілля наслідки на стадії планування діяльності і запобігти їм, ніж виправляти вже під час здійснення відповідних робіт.

Весь процес на одній платформі. Тут замовники можуть подати заяву про визначення обсягу СЕО, організувати громадські обговорення, отримувати зауваження і пропозиції від відповідних державних органів, прозвітувати про проведення стратегічної екологічної оцінки та інформувати про затвердження документа державного планування.

Громадськість може надіслати свої зауваження та пропозиції замовнику СЕО, контролювати їх врахування та аналізувати відповідні звіти, а ще оперувати об’єктивною та достовірною інформацією. 

е-Природно-заповідний фонд

Це електронна система обліку та моніторингу використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду України.

Тут можна знайти повну інформацію про природоохоронні території України, рослинний і тваринний світ, дізнатися про встановлені ліміти на використання природних ресурсів, а також скористатися відповідними адміністративними послугами онлайн. 

е-Оцінка впливу на довкілля

Електронна система оцінки впливу на довкілля.

Користувачам доступна інформація з Реєстру оцінки впливу на довкілля, інформаційно - аналітична система обчислення ризиків для довкілля та відповідні адміністративні послуги. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux