Для того, щоб успішно впровадити реформу на національному рівні, Україна вивчає досвід європейських партнерів. Так, представники Міндовкілля взяли участь у навчальному візиті до Чеської Республіки.
Адже наразі Міндовкілля активно працює над розробленням підзаконних актів, необхідних для реалізації Закону «Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення» та подальшої імплементації Директиви 2010/75/ЄС.
У рамках навчальної програми чеські експерти поділилися досвідом:
- проведення оцінки забруднення ґрунтів і підземних вод;
- знезараження ґрунту та підземних вод;
- контролю за дотриманням стандартів якості повітря на підприємствах із зоною безпечного сусідства («санітарно-захисна зона»);
- стратегічного картографування шуму та формування законодавчої бази, що регулює шум;
- впровадження висновків найкращих доступних технологій та методів управління та процедури надання відступів.
Варто відзначити, що Чехія прийняла базовий Закон про інтегрований контроль промислового забруднення ще до вступу до ЄС. Це суттєво спростило подальшу адаптацію законодавства.
Також учасники делегації відвідали Пльзеньську тепломережу та сміттєспалювальний завод «ZEVO» в місті Пльзен, де ознайомилися з технологіями, які використовуються для запобігання забрудненню відповідно до нормативів НДТМ. Зокрема, сміттєспалювальний завод «ZEVO» є сучасним і екологічним об’єктом Пльзеньської тепломережі і використовує широкий спектр відходів для отримання енергії. Це забезпечує місто теплом та електроенергією.
Вивчення кращого досвіду європейських партнерів дозволить Україні впевнено пройти шлях адаптації національного законодавства України до ЄС.
Навчальний візит організовано за сприяння проєкту «Найкращі доступні технологій та методи управління (НДТМ) для України», що виконується GIZ за дорученням Уряду Німеччини