Понад 30% звернень про факти завдання шкоди довкіллю надходить до інспекторів Держекоінспекції через ЕкоЗагрозу
Вебресурс та мобільний застосунок ЕкоЗагроза дозволяє українцям одразу на місці зафіксувати порушення та у декілька кліків передати інформацію до Держекоінспекції. А далі отримати дані про заходи реагування у режимі реального часу.
Власне і час розгляду звернень у середньому скоротився із 30 робочих днів до 10. Інспектори відзначають, що ЕкоЗагроза пришвидшила процедуру оформлення документів для виходу на перевірки та сприяє оперативному внесенню даних у систему. На місці інспектор робить фото- або відеофіксацію виявлених порушень та складає акт огляду, який одразу підвантажує на ЕкоЗагрозу.
Одразу оновлюються і розраховані розміри збитків довкіллю, завданих збройною агресією рф.
Однак інформують українці через сервіс не лише про шкоду довкіллю внаслідок обстрілів рф чи ведення бойових дій.
Серед ТОП-тем звернень:
- погіршення якості повітря через роботу промислових підприємств, а також внаслідок паління відходів;
- забруднення річок, озер та морських акваторій промисловими стоками;
- виявлені стихійні сміттєзвалища;
- вирубка лісів та зелених насаджень.
Повідомляли українці й про утримання диких тварин у неналежних умовах, незаконний видобуток корисних копалин, пожежі на полігонах та підпал сухостою, розорення берегів річок, катання на квадроциклах у межах природоохоронних територій тощо.
Найбільшу кількість звернень через ЕкоЗагрозу Держекоінспекція отримала щодо порушень природоохоронного законодавства у Житомирській, Рівненській, Київській, Одеській та Вінницькій областях.